Hlavní strana

Z VSE Wiki

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Ukončení studia na VŠE a jeho dopad na školní IS

Jakmile je studentovi ukončeno či přerušeno studium na VŠE, promítne se tato skutečnost do školních informačních systémů následujícím způsobem:

 • do několika hodin dojde k zablokování ID karty v přístupovém systému

To v praxi znamená, že se např. již nedostanete na kolej Jarov či na přilehlé parkoviště, kde se ke vstupu užívá právě ID karta.

 • do druhého dne dojde ke zrušení účtu v menze

Poté již není možné zakoupit jídlo za zvýhodněnou studentskou cenu, ale pouze za plnou cenu.

 • po 180ti dnech dojde ke zrušení Vašeho uživatelského jména a e-mailových aliasů v ISIS

Po této lhůtě se lze do ISIS přihlásit pouze pomocí ID čísla uživatele z ISIS (k nalezení např. v sekci Lidé na VŠE) a s původním heslem. Nadále zůstává v provozu pouze emailová adresa ve tvaru [konkrétní id]@isis.vse.cz a zprávy jsou ze schránky mazány po 30ti dnech od doručení.

Zjednoduště si ISIS

Připravili jsme pro Vás rychlý návod jak si zjednodušit menu v ISISu. Naleznete v sekci Návody.

Přihlašování do Wiki

Vážení uživatelé, do WIKI se lze hlásit heslem a uživ. jménem do ISISu.

Jak postupovat při problémech s ISIS

Prosíme uživatele, aby v případě potíží s používáním informačního systému nepoužívali telefonickou komunikaci k řešení těchto potíží, nýbrž použili následující postup:

 • V případě problémů s přístupem (postupem z e-mailové zprávy nezískáte uživatelské jméno nebo heslo do školní sítě nebo do informačního systému) kontaktujte, prosím, HelpDesk na adrese recepce@vse.cz.
 • Pokud ve studijním informačním systému nemůžete nalézt nějakou funkci, čtěte návod na http://isis.vse.cz/dok_server/slozka.pl?id=51 a dále stručnější návody k vybraným úkonům na https://wiki.vse.cz, sekce Návody. Přestože je text rozsáhlý, řiďte se dle takto získaných informací.
 • Pokud se do informačního systému dostanete a shledáte nesrovnalost v datech (na seznamu odstudovaných předmětů některý chybí, přebývá, nesouhlasí klasifikace a pod.)
  • přesvědčte se, že užíváte ostrou verzi systému, nikoliv cvičnou,
  • reklamujte neshody u své studijní referentky (pokud je to možné - v zájmu urychlení operace, vytiskněte pro referentku obrazovky obsahující rozporná data a neshody na výpisech vyznačte), referentka zkontroluje hodnoty údajů v centrální databázi a při výskytu chyby v novém systému provede nebo zprostředkuje případnou opravu.
 • Pokud nemůžete vložit ("odevzdat") kvalifikační práci, kontaktujte svého SIFa nebo katedru, jejíž pracovník kvalifikační práci vede (není vloženo zadání).
 • Při jiných potížích popište podrobně vzniklou situaci a postup k ní vedoucí, případně připojte relevantní screenshoty a odešlete na adresu isis@vse.cz.

V případě e-mailové komunikace budou dotazy a podněty vyřizovány podle jejich závažnosti a okamžiku podání. Odpověď dostanete, jak to bude nejdříve možné - urgence odpověď neurychlí.

Osobní nástroje